Teikia „Blogger“.

5 BŪDAI SIEKIANT ATSIKRATYTI STRESO

Sveiki mieli skaitytojai!

Kadangi vis dar esu mokinė, galbūt kaip ir dauguma iš jūsų, egzaminų sezonas jau ne už kalnų, tad gimnazistams ar studentams tenka patirti spaudimą ir bendrauti su stresu. Išmeskime egzaminų sezoną iš formulės, vyresni žmonės taip pat patiria nemažai streso darbe. Ko ne kiekvienas žurnalo ar internetinio puslapio straipsnis teigia, jog stresas yra besąlygiškai blogas reiškinys tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Ir tai tikrai tiesa. Tad ėmiau svarstyti, kokie gi geriausi būdai siekiant atsipalaiduoti ir malšinti stresą?


1. Skaityti knygą arba žurnalą kartu su puodeliu žalios arbatos. Manau, jog visi žinote, jog žalia arbata yra naudinga sveikatai. Joje yra kofeino ( tačiau žymiai mažiau negu kavoje ), tad kartu su esančia aminorūgštimi L-teaninu, šie du ingredientai pagerina smegenų funkcijas, kuri viena jų yra reagavimas į stresą ir jo valdymas. Be to, žalia arbata padeda atsikratyti visų nereikalingų toksinų. Tad jūsų kūnas tikrai jums padėkos už tą žalios arbatos puodelį. Knygų ar žurnalų skaitymas padeda fokusuoti mintis būtent į turinį, tad stresas praranda savo vaidmenį šioje situacijoje.

2. Pasivaikščiojimas parke arba prie jūros. Šis metodas yra mano mėgstamiausias iš visų paminėtų ne kiek dėl parko, bet dėl jūros. Esu tikrai patenkinta, jog vos už kelių kilometrų man prieš akis atsiveria Baltijos jūra. Jūros bangų ošimo garsas įrodytai yra vienas labiausias raminančių garsų, kokie tik begali būti. Tačiau, jeigu šalia jūsų nėra paplūdimio, parkas veikia ne ką blogiau. Gamta pasižymi tuo, jog geba atpalaiduoti mintis kartu su šviežiu įkvepiamu oru. Keliasdešimties minučių pasivaikščiojimas parke arba miške sumažina patiriamo streso poveikį organizmui, ypač jeigu vaikščiojant giliai įkvepiate gaivaus oro. Nesistebiu kodėl daugelis literatūros kūrinių atspindi žmogaus ir gamtos santykį. 3. Dušas arba šilta vonia. Šiltas vanduo turi raminantį ir malonų pojūtį nepriklausomai nuo to ar mirkstate muilo burbulų pripildytoje vonioje ar maudotės duše. Negana to, šiltas vanduo atveria veido poras ir jų valymą padaro daug lengvesnį, tad tai tampa abipusė nauda tiek kūnui, tiek mintimis.
Malonūs kvapai kūno produktuose taip pat atlieka svarbų vaidmenį siekiant atsipalaiduoti. Štai kodėl visuomet mėgaujuosi AVON kūno produktais, ypač šiuo kūno kremu ir aliejumi iš Planet Spa linijos su auksu ir agarmedžiu. Neminint neapsakomai prabangaus kvapo, panaudojus produktus, oda tampa išties glotni ir spindinti dėl juose esančių mikroskopinių aukso dalelių.
Raminantys kvapai esantys kvepaluose taip pat padeda malšinti arba bent jau nukreipti mintis nuo streso. Kad ir kaip bebūtų, vienas kvapas gali patikti vienam žmogui, o kitas kitam. Su savimi turiu AVON Life moteriškus kvepalus praturtintus gėlių-medienos natomis: lelijų, našlaičių ir vilkdalgio. Jeigu norite pasidairyti ir kitų kvepalų ar AVON produktų, kviečiu žvilgtelėti į naujausią AVON katalogą. 

4. Meditacija. Ties šiuo klausimu, esu dar gana 'šviežia', tačiau meditacija esu patenkinta. Telefone galima įsigyti begalę meditacijos programėlių ir Youtube yra perpildytas šios srities video. Meditacija yra atkeliavusi iš Rytu kultūrų, o jos pasižymi vidine harmonija ir autentiškais jos siekimo metodais. Meditacijos menas padeda žmogaus mintims atsikratyti nereikalingos neigiamos energijos, kuri gali būti streso padarinys. Kartu, meditacija padeda išmokti valdyti mintis ir reakciją į nepageidaujamą stresą. Jei svarstote suteikti meditacijai šansą, galėčiau jums tai tikrai rekomenduoti ir net paskatinti tai išbandyti!

5. Eteriniai aliejai. Šių produktų ir jų teikiama nauda fanė esu jau gana ilgą laiką. Mano mėgstamiausi yra arbatmedžio ir levandos. Apart to, jog šie du aliejai kvepia išties nepakartojamai, jie taip pat padeda pašalinti ar pamažinti veido odos hiperpigmentacijos dėmes ar aknės randus dėl antibakterinių ir gydomųjų savybių. 
Eterinius aliejus galima naudoti įvairiai, tačiau asmeniškai mėgstu juos naudoti per difuzorį arba tiesiog įlašinant kelis lašiukus į drėkinamajį veido kremą.Galiu tik tikėtis, jog šie 5 būdai gali tapti pagalbininkais siekiant malšinti ir kontroliuoti niekam nereikalingą stresą. Psichine sveikata ir žmogaus mintimis tikrai derėtų rūpintis su meile, jautrumu ir pagarba norint rasti vidinę harmoniją ar laimę. Komentarų nėra